Virtuální realita nejen ve hrách

Pamatujete si na dobu, kdy prožitky ve virtuální realitě byly pouhá fantazie? Viděli jsme tento obraz ve filmech či seriálech, ale ani se nám nesnilo, že by se to někdy mohlo stát skutečností. Dnes už si můžeme headsety a podobná zařízení na mnoha místech vyzkoušet nebo zakoupit. Jako téměř vše, co kdy bylo vyvinuto pro zábavu, začínají se i zařízení pro virtuální realitu testovat a používat k jiným účelům.

Virtuální realita ve zdravotnictví

Virtuální realita má v tomto oboru mnoho zajímavých využití. Lze ji použít pro školení nového personálu nebo jen pro lepší představivost. Mladí doktoři si tak mohou zblízka prohlédnout lidské orgány nebo nacvičovat určité techniky operací.

Sportování

Posilování, běhání, jízda na rotopedu nebo další pohybové aktivity už mohou být provozovány ve virtuální realitě. Pokud někoho nudí sport v „obyčejném“ prostředí, stejná činnost ve virtuální realitě pro něho může být mnohem atraktivnější. Při jízdě na kole bude moci třeba ujíždět před monstry. 😉

Nástroj propagace

Řada firem už dokonce zapojila virtuální technologie jako způsob pro svou reklamu. Brýle pro virtuální realitu můžete dostat jako reklamní dárek nebo se k Vám dostane virtuální video, které bude obsahovat propagační prvky.

Virtuální turistika

Dalším efektivním způsobem, jak uplatnit nástroje virtuální reality je možnost navštěvovat zajímavá cestopisná místa či památky. Návštěva tak bude skutečnější než třeba brouzdání na Google mapách. Tento způsob může být vhodně použit ve školní výuce či pro osoby se zdravotním postižením či pohybovým omezením, pro které by bylo obtížné dostat se na určité místo fyzicky.

Komentáře